Belge Sertifika Danışmanlığı

Anasayfa / Hizmetler / Belge Sertifika Danışmanlığı
Belge Sertifika Danışmanlığı Ankara Belge Sertifika Danışmanlığı

ISO 9001, 10002, 14001, 18001-45001, 50001, 270001 Belgeleri Danışmanlığı

ISO 9001 kalite sertifikası, ISO 10002 belgesi müşteri memnuniyeti, ISO 14001 çevre yönetim sistemi belgesi, ISO 18001-45001 iş sağlığı güvenliği sistemi belgesi, ISO 50001 enerji yönetim sistemi belgesi ve ISO 270001 bilgi güvenliği sistemi belgesi olarak adlandırılmaktadırlar. Belge sertifika danışmanlığı altında ISO belgelerinin alınması, kurumun denetlenmesi, denetleme sonucunda kurum içinde yapılacak değişikliklerin belirlenip uygun değişikliklerin yapılması gibi birçok çalışma yürütülmektedir.

CE Belgesi Danışmanlığı

CE belgesi üreticilere bazı standart ve gereksinimlere uygun olarak ürünlerin ve hizmetlerin üretilmesi zorunluluğu getirmekle birlikte kullanıcılara ise ürünün ya da hizmetin temel kalite ve güvenlik standartlarına uyduğunu anlatmaktadır. CE belgesi birçok kişi tarafından temel kalite standardı olarak bilinmektedir. CE belgesi ürünlerin amacına uygun olarak kullanıldığında can ve mal kaybına yol açmayacağına, hayvan ve bitkiye zarar vermeyeceğine ve çevreyi kirletmeyeceğine dair ürünün güvenli olduğunu anlatan bir işarettir. CE belgesi Avrupa Birliği ülkeleri kapsamına giren tüm ülkeler için zorunluluk olduğu gibi ürünün AB kapsamında satılabilmesi için de zorunluluktur. Vermiş olduğumuz CE belgesi danışmanlığı sayesinde başvuru işlemleri, denetim aşaması, kontroller gibi tüm aşamalarda belge elinize ulaşana dek sizlere hizmet sunuyoruz.

TSE Hizmet Yeterlilik Belgesi Danışmanlığı

TSE Türk Standartları Enstitüsü’nün bir kısaltmasıdır. Bir ürün ya da hizmetin TSE hizmet yeterlilik belgesine sahip olması demek Türk Standartları Enstitüsü gereğince sahip olduğunuz ürün ya da hizmetlerin ortaya çıkış aşamalarının ve nihai ürün ve hizmetlerin sahip olması gereken minimum kalite şartlarını taşıyor olması anlamına gelmektedir. TSE hizmet yeterlilik belgesi için öncelikle yaptığınız işle ilgili standardı bulmanız gerekmektedir. Standardı bulmanızın ardından TSE belgesi için başvuru şartları açılacak ve bu şartları sağlanmanız istenecektir. TSE belgesi verilmesi öncesinde kurumunuza denetime gelinerek uygun bulunması halinde size belge verilecektir. Tüm bu süreçlerin yürütülmesi belgenin tarafınıza ulaştırılması aşamasına kadar vermiş olduğumuz TSE hizmet yeterlilik belgesi danışmanlığı ile yürütülmektedir.

TSE Ürün Belgelendirme Danışmanlığı

Bir ürünün belgelendirmesi, o ürünün özel standartlara ve diğer norm dokümanlarına uygunluğu için güvence sağlamanın aracıdır. TSE Ürün belgelendirme sistemi ürünün başlangıç deneyinin yapılması, tedarikçinin kalite standartlarının belirlenmesi, fabrika kalitesi sisteminin belirlenmesi, fabrika ve serbest piyasadan numune alınarak denemelerin yapılması gibi bir dizi süreci kapsamaktadır. TSE ürün belgelendirme hizmeti  “TS EN 45011 Ürün belgelendirmesi yapan belgelendirme kuruluşları için genel şartlar" standardına uygun olarak yapılmaktadır. TSE ürün belgelendirme sistemi ürünün imalatından kullanımına kadar birçok avantaj sağlamaktadır. TSE ürün belgelendirme danışmanlığı sayesinde firmanızın kalitesini yükseltme adına atacağınız adımlarda yanınızda oluyor ve adınıza tüm işlemleri ve düzeltmeleri yapıyoruz.

Helal Gıda Belgesi Danışmanlığı

Helal belge standardı İslami kriterler( Hanefi, Şafi, Hanbeli, Maliki mezhepleri uyarınca) ve insani kriterler uyarınca oluşturulmuş kriterlerdir. Helal gıda belgesi için standartlar bulunmaktadır çünkü henüz bu konuda net bir dünya dili henüz oluşmuş değildir. Helal gıda belgesi tüm dünyada bulunan Müslüman devletler tarafından başka adlarda da kullanılmıştır. Helal gıda belgesi temel olarak; üretilen gıda ürünlerinin ya da insan tenine temas eden malzemelerin ham maddeden üretim sonuna kadar tüm aşamalarının, ürün bileşenlerinin gerek menşei, gerek temin biçimi ve gerekse temin kaynağı bakımından İslami kriterlere ve insani gereklere uygun olduğunu anlatan belgedir. Belgenin alınması sürecinde Blue Danışmanlık olarak sizlere hizmet sunmaktayız.

SASO Belgesi Danışmanlığı

SASO belgesi Suudi Arabistan’a girişte zorunlu tutulan bir belgedir. SASO belgesi (Suudi Arabistan’a uygunluk belgesi) Suudi Arabistan’a ithal edeceğiniz ürünlerin ve ithalatların Suudi Arabistan kalite politikasına ve standartlarına uygun olduğunun göstergesidir. Suudi Arabistan Standart Organisation (SASO) tarafından Suudi Arabistan standartları oluşturulmakta ve gümrüklerde bu standartlara uygun olarak denetimler yapılmaktadır. Başvuru sırasında ürünlerin ağırlıkları ve ebatlarını gösteren belge, ürünlerin faturası, test raporları veya CE belgesi veya deklerasyon beyanı, fabrika yapılacak fiziksel gözetim ve denetim raporları istenmektedir. Yurtdışı ithalat işlemleri sırasında SASO belgesi danışmanlığı hizmetimiz sayesinde işlemleriniz hız kazanacak ve sorunsuz şekilde ithalat yapmanın keyfini çıkaracaksınız.

Rohs Belgesi Danışmanlığı

RoHs belgesi evinizdeki elektronik eşyaların ya da kullandığınız beyaz eşyaların sağlığınıza ya da çevrenize zararlı olup olmadığını belirleyen bir belgedir. Bu nedenle evinizde kullandığınız hemen hemen her elektronik eşyanın RoHs belgesinin olduğundan emin olmalısınız. RoHs belgesi alabilmek için üretilen son parça ya da ürün RoHs akredite analiz laboratuvarlarına gönderilir. Burada parça ya da ürün içerisinde yasaklanan ürün olup olmadığına ya da kısıtlanan kimyasalların bulunması gereken aralıkta olup olmadığına bakılarak bir rapor hazırlanır. İçerisinde plastik kullanılan elektronik eşyaların hammaddesinin analize gönderilmesi gerekmektedir. Analiz raporu sonucunda uygun görülen eşyalara RoHs belgesi verilmektedir. Arama motorlarında en çok merak edilen soru RoHs belgesini veren firmalar olmaktadır. Blue Danışmanlık firmamızdan alacağınız RoHs belgesi danışmanlığı hizmeti sayesinde araştırma yapmaya gerek kalmadan anında sizler için işlemlerinizi yürütüyoruz.

Yerli Malı Belgesi Danışmanlığı

Yerli malı belgesi; kamu kurumlarının düzenlediği satın alım ihalelerinde isteklilerin teklif ettiği malın yerli malı olduğunu gösterir belgedir. Ürünün yerli malı belgesi alabilmesi için sanayi sicil belgesine ihtiyaç duyulmaktadır. Aynı zamanda sanayi sicil belgesindeki iş konusu ile ürünün aynı olması gerekmektedir. Üretilen ürünün tamamının Türkiye’de üretilmiş olması ya da üretim aşamalarının önemli aşamalarının Türkiye’de tamamlanmış olması yerli malı belgesi almada önemli kriterdir. Aynı zamanda yapılacak hesaplamalar sonrasında yerli katkı payının en az %51 olması gerekmektedir. Tüm bu şartları karşılayan firmalar ve ürünleri yerli malı belgesi almak için başvuruda bulunabilmektedir.Belge Sertifika Danışmanlığı İşlerimizYazar

dogukan-gumussoy

Doğukan Gümüşsoy

Blue Danışmanlık Kurucusu & Dijital Pazarlama Uzmanı

Lisans eğitimini bilgisayar mühendisliği bölümünde tamamladıktan sonra Blue Ajans'da kurucu ve dijital pazarlama uzmanı olarak çalışmaktadır.Paylaş

Sayfamızı faydalı bulduysanız sosyal medya adreslerinizde paylaşarak daha fazla kişinin doğru içeriğe ulaşmasını sağlayabilirsiniz.Yorumlar (0)Yorum Yapın