Vize Danışmanlığı

Anasayfa / Hizmetler / Vize Danışmanlığı
Vize Danışmanlığı Ankara Vize Danışmanlığı

Vize Nedir?

Vize, bir devletin dış temsilcilikleri tarafından yurtdışına çıkacak kişinin pasaportuna koyduğu ve bu kişinin kendi ülkesinin sınırına giderek bu pasaportuna konulan belgeyi göstererek geçişe başvuru yapma imkânı sağlayan belgedir. Vize pasaportunuzun sayfasına yapıştırılır. Vize gideceğiniz ülkenin büyükelçiliğin konsolosluk bölümünden alınabileceği gibi başkonsolosluktan da alınabilmektedir. Daha önce vize almadıysanız vize nedir, hangi vizeyi almalıyım, vize için gerekenler nelerdir gibi konularda araştırma yapmanız gerekmektedir. Vize almadan öncesinde mutlaka pasaporta sahip olmanız gerekmektedir.

Vize Türleri

Vize türleri gideceğiniz ülkeye göre değişiklik göstermekte olup, birçok çeşidi bulunmaktadır. Ancak aşağıda anlatacağımız vize türleri en çok tercih edilen ve kullanılan vize türleri arasında yer almaktadır.

 • ♦ Schengen Vizesi: Schengen vizesi Avrupa Birliği ülkelerine giriş için kullanılan vizedir. Sınırlı Schengen vizesi olduğu gibi sınırsız Schengen vizesi de bulunmaktadır. Schengen vizesi ile bir Avrupa Birliği ülkesine girdiğinizde diğer Avrupa Birliği ülkelerine geçiş yaparken bir daha vizeye ihtiyaç duymazsınız.
 • ♦ Turistik Vize:Turizm amaçlı verilen kısa süreli vize türlerinden biridir. Süresi gideceğiniz ülkeye göre değişmekle birlikte genellikle vize süresi 90 gün olmaktadır.
 • ♦ Transit Vize: Özellikle uzun aktarmalı seyahat yapılacağı zaman alınabilecek vize türlerinden birisidir. Kimi ülkeler havaalanında aktarma alanında bekleme için vize istemektedir. Bu durum da ülkeden ülkeye değişmektedir.
 • ♦ Öğrenci Vizesi: Akademik eğitim, dil kursu ya da Erasmus değişim programları gibi eğitim amacı ile öğrencilere verilen vize türüdür. Kısa süreli ve uzun süreli olmak üzere iki türü bulunmaktadır.
 • ♦ Sınır Kapısında Vize: Bazı ülkelerin ülkeye giriş yapıldığında uyguladığı vize türüdür. Belli bir ücret karşılığında giriş yapıldıktan sonra vize uygulanmaktadır. Aksi bir durumla karşılaşmamak adına gidiş-dönüş uçak rezervasyonları ve otel rezervasyonu belgelerinin yanınızda olması önem taşımaktadır.
 • ♦ Çalışma Vizesi: çalışmak amacı ile yurtdışına gidecek kişilere verilecek vize türüdür. Bunun için öncesinde bir şirket ile anlaşmanın yapılmış olması ya da teklif alınmış olması lazımdır.

Pasaport Çıkarmak için Gerekli Evraklar

Pasaport başvuruları şahsen Nüfus Müdürlüklerine yapılmaktadır. İnternet üzerinden ya da banka aracılığı ile pasaport ücretini yatırmanızın ardından randevu alarak aşağıdaki belgeler ile Nüfus Müdürlüğüne gitmeniz gerekmektedir.

 • 2 adet biyometrik fotoğraf
 • TC kimlik kartı ya da nüfus cüzdanı
 • Var ise eski pasaport
 • Öğrenci belgesi
 • Ergin olmayanlar ya da kısıtlılar için muvafakat belgesi
 • Vize başvurusu

Yukarıda belirtilen evrakların eksiksiz şekilde tamamlanması halinde başvuru süreci başlamış olur. Her ülkenin büyükelçiliğinde bulunan konsolosluk biriminden başvuru yapabileceğiniz gibi bazı ülkelerin bulunan yetkili başvuru merkezlerinden de başvuruda bulunabilirsiniz.

Vize Danışmanlığı

Vize danışmanlığı eğer vize alabilecek bir konuma sahipseniz sonrasındaki aşamaların eksiksiz ve sorunsuz şekilde halledilmesini sağlamaktadır. Vize danışmanlık hizmetinde; vize formunun doldurulması, vize randevusunun alınması, vize evraklarının eksiksiz şekilde toplanması, vize mülakatı sırasında çıkabilecek sorular hakkında bilgilendirme, gerekirse konaklayacak yer ve uçak rezervasyonu gibi çalışmalar yer almaktadır. Vize danışmanlığı almak sizi öncesinde ve sonrasında karşınıza çıkabilecek tüm sorunlardan koruyacaktır. Vize danışmanlığı sayesinde vizeye dair tüm bilgiye sahip olur ve gerekli profesyonel yönlendirmeye sahip olursunuz. Blue Danışmanlık profilinizi en iyi şekilde analiz ederek size en uygun olan vize kategorisini seçer ve en hızlı ve olumlu şekilde vizenizi almanıza yardımcı olur.

Neden Vize Danışmanlığı Almalıyım?

 • Sıkıcı evrak işleri ile uğraşmak zorunda kalmazsınız
 • Vize sürecinin nasıl işlediğine dair en güncel bilgilere sahip olursunuz
 • En hızlı şekilde randevu alırsınız
 • Zamandan tasarruf etmenizi sağlar
 • Vize başvurunuzun olumlu şekilde sonuçlanmasına katkı sağlar
 • Pasaport ve vizeniz elinize ve evinize kadar teslim edilir.Vize Danışmanlığı İşlerimizYazar

dogukan-gumussoy

Doğukan Gümüşsoy

Blue Danışmanlık Kurucusu & Dijital Pazarlama Uzmanı

Lisans eğitimini bilgisayar mühendisliği bölümünde tamamladıktan sonra Blue Ajans'da kurucu ve dijital pazarlama uzmanı olarak çalışmaktadır.Paylaş

Sayfamızı faydalı bulduysanız sosyal medya adreslerinizde paylaşarak daha fazla kişinin doğru içeriğe ulaşmasını sağlayabilirsiniz.Yorumlar (0)Yorum Yapın