Bütün Danışmanlık İhtiyaçlarınız İçin Blue Danışmanlık Yanınızda..

Ankara CE Belgesi Danışmanlığı

CE Belgesi Danışmanlığı

CE Belgesi Nedir?

Özet bir tanım yapmak gerekirse standart bir üründeki avrupa standartlarına uygunluğu işaret eder. Bu belgeye sahip ürünler CE etiketini taşımaya hak kazanırlar ve etiketin ürünün üzerinde olması ürünün kalitesini gösterir. CE Belgesi alınırken akredite sahibi bir kuruluştan alınmış olması ticari ilişkiler sırasında sorun yaşamamak ve geçerlilik sahasını genişletmek için gereklidir.

Ürününüze alacağınız CE belgesi ile yurt dışı ve yurt içinde satışlarınızı artırabilirsiniz. Sağlıklı satışlar yapmak ve kaliteli ürünler üretmek için CE belgesi şarttır. CE belgesi danışmanlığı hizmeti sunan firmamız ürününüz için bu belgeyi almanızı kolaylaştırıyor. Gereken adımları sizin yerinize atarak belgeye sahip olmanıza olanak tanıyor. Avrupa’da yer alan ülkelerde satış yapmanız için mutlaka bu belgenin olması gerekmektedir. Ayrıca Türkiye’de geçerli olan TSE belgesinden de üstün olan bu belge sayesinde TSE istenen yerlerde de rahatlıkla ürününüzü satabilirsiniz. Özellikle devlet ihalelerinde bu durum sıklıkla yaşanmaktadır. CE belgeli ürünlerin satışı bu yolla daha fazla olmaktadır.

CE Belgesi Nedir? CE Belgesi Nasıl Alınabilir?   

CE belgesi bir ürünün standartlara uygun olduğunu belirleyen, kaliteli malzeme kullanıldığını ve kullanımına bir engel olmadığını ifade eden belgedir. Bu belgeyi aldığınız taktirde ürününüzün kaliteli olduğunu ispatlayabilirsiniz. Buna ek olarak özellikle insan sağlığı açısından önemli olan ürünlerde satışlarınızı kolaylaştırabilirsiniz. CE belgesi birçok sektörde istenmektedir. Üretilen bir makine veya cihaz CE standartlarına uygun ise kolaylıkla satılabilmektedir. Ayrıca çeşitli projelendirme işlemlerinde de CE belgesi şartı vardır. TSE belgesi olmayan ürünlerde CE belgesi ile işlem yapılabilmektedir. Türkiye sınırlarını aşan CE belgesi Avrupa ve Amerika’da satış yapma imkânı da tanıyor. CE belgesi danışmanlığı hizmeti sunan firmamız bu alanda ihtiyaçlarınızı karşılıyor. CE alma sürecinizi yönetiyor.

CE Belgesi Geçerlilik Süresi Nedir?

Bu belgenin belirli geçerlilik süreleri vardır. Ürün grubuna göre değişiklik gösterebilir. Genel olarak bu belge 10 yıl boyunca geçerlidir. Bazı ürün gruplarında süre 5 yıla düşebilmektedir. Özellikle kontrolünün sıklıkla gerçekleşmesi gereken ürünlerde süre kısalmaktadır. Doğalgazlı ısıtıcı gibi insan sağlığını direkt olarak etkileyen, kontrolleri düzgün yapılmazsa ölümlere yol açabilecek ürünlerin denetimi daha sık yapılmaktadır. Siz de CE belgesi danışmanlığı hizmeti alarak ürünlerinizdeki CE belgesi geçerlilik süresini öğrenebilirsiniz. Buna göre tekrar belge alabilirsiniz.

CE Belgesinin Önemi Nedir? Neden Alınması Gerekir?

CE belgesi bir ürünün kaliteli olduğu belirleyen belgelerdendir. Bu belge olduğu taktirde ürünün gayet sağlıklı çalıştığı ve insan sağlığına zarar vermediği düşünülebilir. Ürünlerin kalitesini ispatlamak ve satışlarını kolaylaştırmak CE belgesi ile mümkündür. Bu yüzden CE belgesi oldukça önemlidir. Belgenin alınma sebebi ise farklı şekillerde açıklanabilir. Eğer yurt dışı satışlarınız var ise Avrupa satışları için mutlaka belge temin edilmelidir. Bir diğer gereklilik ise yurt içi projelendirmelerdir. Projesi çizilen sistemlerde cihazların CE ve TSE belgeleri istenir. Bu belgelerin olması her zaman firmanızı bir adım öne çıkarır. Siz de firmamızın profesyonel ekibinden CE belgesi danışmanlığı hizmeti alarak başarıya ulaşabilirsiniz. Ürünlerinizin sağlıklı ve kaliteli olduğunu ispatlayabilirsiniz.

Bizimle İletişime Geçin!

Şimdi İletişime Geçin!