Bütün Danışmanlık İhtiyaçlarınız İçin Blue Danışmanlık Yanınızda..

Ankara Sanayi Bakanlığı Teşvik Danışmanlığı

Ankara Sanayi Bakanlığı teşvik danışmanlığı ile Bakanlık tarafından sunulan tüm hizmetlerle yatırımlarınızda ilerleyebilirsiniz. Yatırım teşvik danışmanlığı hizmetleri, ülke ekonomisinin uluslararası düzeyde rekabet edilebilir yapıya kavuşturmak adına, sanayiye yönelik olarak AR-GE ve yenilik projelerinin sonucunda meydana gelen teknolojik ürünler veya özkaynakların kullanılarak yapılan AR-GE faaliyetleri sonucunda meydana gelen, patenti alınan teknolojik ürünlerle alakalı Türkiye’de yerleşik gerçek, tüzel kişiler tarafından gerçekleştirilen yatırımlar, Ankara Sanayi Bakanlığı teşvik ile desteklenir.

Sanayi Bakanlığı Teşvik Danışmanlığı Nedir?

Sanayi Bakanlığı teşvik danışmalığı, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından, proje bazlı teşvik sistemi ile birlikte, ‘’Yatırımlara Proje Bazlı Devlet Yardımı Verilmesine İlişkin Karar’’ kapsamında uygulanan ve firmaların kalkınma planları, senelik programlarda ön görülen hedeflerle ülkenin mevcut durumunda veya gelecek zamanda meydana gelecek kritik ihtiyaçlarını karşılayan, arz güvenliğini sağlayan, dışa bağımlılığı azaltan, teknolojik dönüşümünü gerçekleştiren, yenilikçi, AR-GE olarak yoğun, yüksek katma değerli yatırımlarında proje olarak desteklenmesine yönelik olarak verilen teşviklerden daha iyi yararlanmak adına hizmet verilir.

Ankara Sanayi Bakanlığı Teşvik Hizmetleri Nelerdir?

Sanayi Bakanlığı tarafından sürekli olarak başvuruya açık ve dönemsel olmak üzere iki farklı destek programı vardır. Bu programlardan ilki, OSB’lere uygulanan muafiyet ve teşviklerdir. Belirlenen bu programla OSB katılımcıları ve tüzel kişilere birçok teşvik ağlanır. Bunlardan OSB katılımları arasında gerekli şartları taşıyan başvuru sahiplerine verilen destekler oldukça çeşitlidir. Bunlardan bazıları, arla ve işyeri tahsisinde KDV istisnası, inşaat ve yapı kullanma izin harçlarından istisna, emlak vergisi istisnası gibi teşvikler bu kapsamdadır. Bu nedenle danışmanlık hizmetleri, Sanayi Bakanlığı Teşvik hizmetlerinden yararlanmanız adına sizlere sunulur.

Ankara Sanayi Bakanlığı Teşvik Danışmanlığı Hizmetleri

Ankara’da verilen Sanayi Bakanlığı Teşvik Danışmanlığı hizmetleri kapsamında sunulan işletmelerin yapacakları yatırımları kapsayan destek ve programlarla alakalı tecrübeli olan danışmanlarla sunulur. Ankara Sanayi Bakanlığı teşvik danışmanlığı hizmetleri şu şekildedir:

  • İrtibata geçtiğiniz ilk andan itibaren planlanan faaliyetlerle alakalı paylaşılan bilgilerle sizlere en uygun teşvik programı ve proje ile alakalı iş, zaman ve personel planlaması, tüm tecrübelerle sunularak sizlerle birlikte yapılır.
  • Yol haritası ve tecrübeler tamamen sizin verdiğiniz bilgilerle hazırlanır.
  • İstenen proje ve teşvik programlarına ilişkin olan başvuru dosyaları mevzuatla alakalı kural ve tecrübelerle uygun şekilde kaliteden ödün verilmeden en hızlı ve en özgün şekilde sizlerle hazırlanır.
  • Onay verilen ve resmi başvurusu yapılan teşvik dosyaları, projeler ve bürokratik takibi, uzmanlık gerektiren, yasal süreçlerin her adımı, başvuruların olumlu şekilde sonuçlanması adına titizlikle takip edilir. Sizlere de her aşamada bilgi paylaşılır.
  • Başvuru ve süreç takibi sonrasında onay alınan teşvik dosyaları ve projelere ilişkin destek, hibe ve teşviklerinde işletme hesaplarına geçmesi, teşvik kullanımı süreci sizlerle iş birliği içerisinde yürütülen hizmetlerdir.

Bizimle İletişime Geçin!

Şimdi İletişime Geçin!