Bütün Danışmanlık İhtiyaçlarınız İçin Blue Danışmanlık Yanınızda..

Online Satış Sitesi Kurmak İstiyorum Ne Yapmalıyım

Online satış sitesi kurmak istiyorum ne yapmalıyım? Sorusunun yanıtlanabilmesi için online satış hakkında detaylı bilgi edinilmesi gerekmektedir. Online satış nedir? Online satış sitesi nasıl kurulur? Online satış sitesi kurulması için neler yapılmalıdır? Gibi sorular detaylı olarak araştırılmalıdır. Online satış; İnternet ortamında ürün mal ve hizmetlerin satılmasına denir. Online satış E-Ticaret kavramıdır. Online satışların yapılabilmesi için satış sitelerinin tasarlanması, kurulması gerekmektedir.

Online satış sitesi kurmak istiyorum ne yapmalıyım? Sorusuna yanıt arayanların yapması gereken şeylerin başında online siteler hakkında bilgi edinmek gelmelidir. Online satış sitesi kurmak için gerekenler araştırılmalıdır. Online site kurmanın maliyetleri hesaplanmalı hazırlıklar yapılmalıdır. E-Ticaret sitesi kurmak için yapılması gerekenler araştırılmalıdır.

Online Satış Sitesi Kurmak İçin Gerekenler

Online satış sitesi kurmak için gerekenler online satış sitesi kurmak isteyenlerin araştırması gereken konuların en önemlisidir. Online satış sitesi E-ticaret sisteminin en önemli unsurudur. Satış sitesi ürün mal ve hizmetlerin alıcılar ile buluşturulduğu pazardır. Satış sitesinin tasarımı çok dikkatli yapılmalıdır. E-ticarete yeni atılacak firmaların yasal gereklilikleri yerine getirmesi dijital olmayan belgeleri hazırlaması gerekmektedir. Belgelerin listesi ve özellikleri sektöre göre değişim göstermektedir.

Online satış sitesi kurmak için gerekenler sıralanırken ilk sıraya profesyonel destek getirilmelidir. Satış sitesi oluşturabilmek için teknik bilgi yeterliliği gerekmektedir. Yazılım ve tasarım bilgisi gerektiren Web site kurulumu için uzman şirketlerden yardım talep edilmelidir. Online satış sitesi kurmak için işin uzmanlarından yararlanılmalıdır.

Online Satış Sitesi Kurmanın Maliyeti

Online satış sitesi kurmanın maliyeti nedir? Sorusu E-ticaret sistemine girmek isteyenlerin mutlaka araştırması gereken bir sorudur. E-ticaret sistemi en çok kazandıran, kar alanı en geniş ticari sektördür. Ancak doğru hamleler yapılmadığında kazanç sağlanamamaktadır. E-ticarete atılmak isteyenler, online satış sitesi kurmak isteyenler çok basit işlemler olduğunu düşünerek hareket etmemelidir. Amatör işler potansiyel müşteri kitlesinin mevcut müşteri kitlesine dönüşünü engelleyecek bu durum da online satış sitesi maliyetinin boşa harcanmasına neden olacaktır.

Online satış sitesi kurmanın maliyeti hesaplanırken online site kurma fiyatları araştırılmalıdır. SEO hizmetleri fiyatları araştırılmalıdır. Web sitelere firmalara özel tasarlandığı için fiyatlar da özel belirlenmektedir. Online satış sitesi fiyatları hakkında bilgi almak size özel fiyat teklifi almak için Blue Ajans ile iletişime geçebilirsiniz.

On Adımda E-Ticaret Sitesi Kurmak

On adımda E-ticaret sitesi kurmak hakkında bilgi vermek mümkündür. E-ticaret sitesi kurmak için mutlaka ama mutlaka profesyonel yazılımcılardan ve tasarımcılardan destek alınmalıdır.

On adımda E-ticaret sitesi kurmak için yapılması gerekenler:

 • E-ticaret platformunun seçilmesi ilk adımdır. Seçilecek platform sitenin sorunsuz bir şekilde kullanabilmesini sağlamalıdır.
 • Hedef kitlenin belirlenmesi ikinci adımdır. Hedef kitle analizi yapılarak ürün mal ve hizmetlerin ulaşacağı kitle özellikleri belirlenmelidir. Hedef kitleye uygun tasarımlar yapılmalıdır. Hizmet içerikleri belirlenenler doğrultusunda oluşturulmalıdır.
 • Satış yapılacak ürün mal ve hizmet seçilmelidir.
 • Ödeme güvenliği sağlanmalıdır.
 • Marka ismi belirlenmelidir.
 • Sipariş karşılama ve droshipping çalışmaları yapılmalıdır.
 • Satış odaklı tasarım çalışmaları yapılmalıdır.
 • Pazarlama kampanyaları başlatılmalı, pazarlama stratejileri hazırlanmalıdır.
 • Marka stratejileri hazırlanmalıdır.
 • Firma yapısına karar verilmelidir.

Online Satış Sitesi Kurmak İsteyenlerin Yaptığı 7 Hata

Online satış sitesi kurmak isteyenlerin yaptığı 7 hata planlanan kazancın ve karın alınamamasına neden olmaktadır. E-ticaret sektörü rekabetin en yoğun olduğu ticari sektördür. Küçük hataların bile yer almaması gereken bir sistemdir. Küçük hatalar hedeflenen kazançların yok olmasına neden olmaktadır.

Online satış sitesi kurmak isteyenlerin yaptığı 7 hata:

 • Ödeme sürecinin karmaşık ve güvenli olmaması
 • Site içi arama seçeneklerinin düzgün çalışmaması
 • Ürün görsellerinin kaliteli olmaması, etkileyici ve ilgi çekici fotoğrafların kullanılmaması
 • Yetersiz ürün açıklamaları yapılması
 • Ödeme seçeneklerinin sınırlı olması
 • Kargo ödeme bilgilerinin net olmaması
 • Yetersiz ve eksik tasarımlardan oluşturulan web siteleri

Bizimle İletişime Geçin!

Şimdi İletişime Geçin!