Bütün Danışmanlık İhtiyaçlarınız İçin Blue Danışmanlık Yanınızda..

Danışmanlık Şirketi Ne İş Yapar

Danışmanlık Şirketi Ne İş Yapar? Sorusu çok fazla yanıta sahiptir. Bu sorunun yanıtlanabilmesi için öncelikle danışmanlık kavramının açıklanması ve danışmanlık şirketleri mantığının kavranması gerekmektedir. Danışmanlık herhangi bir konuda kişinin uzmanlaşması ve bu uzmanlığın getirdiği bilgi birikim ve becerileri ihtiyaç sahiplerine sunması hizmetine verilen isimdir. Tanımında ifade edildiği gibi danışmanlık çok geniş bir kavramdır. İçeriğinde ihtiyaç duyulan tüm alanlar yer alabilmektedir. Danışmanlık şirketleri de ihtiyaç sahipleri ile danışmanları buluşturan sistematik ve güvenli çalışma sistemine sahip kuruluşlardır. Çalışma kadrolarını her türlü alan ihtiyacına, her türlü sektör ihtiyacına uygun nitelikli personellerden oluşturarak tüm ihtiyaçlara cevap verebilen ve tüm problemlere etkili çözüm üretebilen kurumlardır.

Danışmanlık Şirketleri Hizmetleri

Danışmanlık Şirketleri Hizmetleri KOBİ’ler başta olmak üzere büyük ve küçük ölçekli işletmelere hemen hemen her alanda destek veren, çözüm üreten şirketlerin vermiş oldukları hizmetlerin tümüdür. Danışmanlık hizmetleri ekonomik, sosyal ve ticari işlemlerden oluşmaktadır. Danışmanlık şirketlerinin temel hedefi hizmet verdikleri kuruluşun mevcut konumundan ve vizyonundan daha üstüne ulaşmasını sağlamaktır. Tarafsız duruşu ile hizmet vererek kuruluşun çıkarları doğrultusunda hareket etmektedir. Tarafsız bir yol gösterici olarak gelişim ve değişimin gerçekleşmesi için çalışmalar yapmaktadır. Yönetim danışmanlığı,

Ar-ge tasarım merkezi danışmanlığı, Üretim danışmanlığı, Eğitim danışmanlığı, Pazarlama danışmanlığı, İthalat ihracat danışmanlığı, Uluslar arası işlemler danışmanlığı, Hibe fon danışmanlığı şirketlerin verdiği hizmetlerin bir kısmıdır.

Danışmanlık Şirketlerinin Çalıştıkları Alanlar

Danışmanlık şirketlerinin çalıştıkları alanlar düşünüldüğünde akla gelen tüm sektörlerde ve alanlarda danışmanlık yapılmaktadır. Ancak son yıllarda diğer sektörlere göre en fazla danışmanlık ihtiyacı duyan sektörler; muhasebe, reklam, denetim, iş ve metin yazılımı, iletişim, kariyer ve insan kaynakları alanlarıdır. Küçük işletmelerin büyümek istemesi, büyük işletmelerin ticari hayatta kalıcı olmaya çalışması ve marka itibar değerini artırma isteği danışmanlık şirketlerinin iş alanlarının genişlemesine neden olmuştur. Danışmanlık şirketleri firmaların kazanç sağlayabileceği her alanda uzmanlar ile destek ve yardım hizmetleri vermektedir. TSE Yeterlilik Belgesi Danışmanlığı gibi marka standartlarını yükseltecek danışmanlık hizmetlerine de yönelmişlerdir. ithalat ihracat danışmanlık hizmetleri ile uluslar arası piyasada ticaret imkanı sunmuşlardır.

Danışmanlık Şirketlerinin Tercih Edilme Sebepleri

Danışmanlık şirketleri ne iş yapar? Danışmanlık şirketleri ile neden çalışılır? Gibi soruların yanıtları oldukça basittir. Büyümek isteyen gelişmek isteyen, yeni atılımlar yapmak isteyen, ticari hayata girmek isteyen firmaların hedeflerine en hızlı ve en etkili şekilde ulaşılmasını sağlayacak teknik donanıma ve teknik yeterliliğe sahip olunmasıdır. Uzmanlık şirketlerin en büyük avantajıdır. Her alanda uzmanlardan alınan tavsiyelerle kesin sonuçlar edilmektedir. Danışmanlar sorun tespiti ve çözüm üretimi açısından da oldukça başarılıdırlar. Nesnel, tarafsız yaklaşımlarla kalıcı çözümler üretirler. Proje destek programlarına hakim uzmanlar ile oluşturdukları kadrolar ile ekonomik katkı sağlarlar. Yeni fikirler üretiminde ve tasarımlarda başarılı hamleler yaparlar. Profesyonel çalışma anlayışının oturtulmasını sağlarlar.

Bizimle İletişime Geçin!

Şimdi İletişime Geçin!